Kjo është lista përfundimtare e Kosovës, një futbollist i ri dhe dy të rikthyer

Kjo është lista përfundimtare e Kosovës, një futbollist i ri dhe dy të rikthyer

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 kundër Bullgarisë, më 25 mars.

Për herë të parë pjesë e Kombëtares A do të jetë Florent Hasani, anëtar i deritashëm i Kombëtares U21 dhe pjesë e skuadrës hungareze, Diosgyori.

Përmbërjes së zgjedhur të  Challandes janë rikthyer Bersant Celina dhe Bernard Berisha.

KOMENTE