Kf. Mitrovica mëson kundërshtarin, do të përballet me kampionin e Gjermanisë

Kf. Mitrovica mëson kundërshtarin, do të përballet me kampionin e Gjermanisë

Eshtë hedhur shorti për Ligën e Kampionëve për femra dhe kampioni i Kosovës, Kf. Mitrovica ka mësuar kundërshtarin e radhës.

Në këtë fazë, vashat e Mitrovicës do të përballet me kampionin e Gjermanise, Wolfsburgun.

Më 11-12 shtator do të zhvillohet ndeshja e parë, ndërsa ajo kthyese më 25-26 shtator. Ndërsa, skuadra tjetër shqiptare, Vllaznia ndaj Kampionit të Danimarkës.

Mitrovica është futur në mesin e 32 ekipeve më të forta në Evropë.

KOMENTE