Kf.Kika mposht bindshëm Kf. Rilindjen

Kf.Kika mposht bindshëm Kf. Rilindjen

Në kuadër të javës së shtatë në Ligën e Dytë në futbollin kosovar, Kf.Kika nga Hogoshti ka shënuar fitore të thellë ndaj Kf.Rilindja.

Ndeshja përfundoi 5:1 me pesë golat e shënuar nga vendasit dhe vetëm një nga mysafirët.

Golashënues për Kikën ishin:

Augent Latifaj dy gola.

Fahri Rashiti dy gola.

Lirian Ferati një gol.

Këtë vikend, respektivisht të dielën Kf.Kika luan përseri si vendas ndaj Fushë Kosovës.

KOMENTE