Kf.Kika e nis mbarë kampionatin, fitore bindëse ndaj Kf.Dardania

Kf.Kika e nis mbarë kampionatin, fitore bindëse ndaj Kf.Dardania

Kf. Kika ka nisur sezonin më të ri në Ligën e Dytë me fitore të thellë. Kf.Kika si vendase ka triumfuar 4:0 në shtëpi ndaj Kf.Dardania.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, me një autogol të mysafirëve pas krosimit të Ardit Bajraliut.

Në pjesën e dytë ndryshoi gjithçka në të mirë të klubit të Kikës, ku Latifaj arriti t’i shënoj tre gola duke e nisur sezonin me hat-trick.

Për rezultatin 2-0, shënoi Augent Latifaj pas asistimit të Eron Kryeziut.

Përsëri për rezultatin 3-0, ishte Augent Latifaj, por kësaj radhe i vetëm e dribloi mbrojtjen kundërshtare dhe shënoi gol.

Në minutën e fundit të ndeshjes Augenti e kompletoi Hat-trickun e tij pas një super asistimi nga Eron Kryeziu.

KOMENTE