Kf.Gjilani mysafir i Kf.Ferizaj këtë fundjavë

Kf.Gjilani mysafir i Kf.Ferizaj këtë fundjavë

Java e dytë kampionale e Superligës së Kosovës në futboll zhvillohet këtë fundjavë.

Skuadra e Gjilanit edhe këtë xhiro do të luaj si mysafir, ndaj Kf. Ferizaj-it.

Ndeshja mes KF Ferizaj dhe KF Gjilanit zhvillohet këtë të shtune, me fillim nga ora 17:00, në stadiumin ndihmës në Ferizaj.

Në këtë udhëtim pritet të shkojnë edhe tifozët besnikë të klubit “Skifterat”, të cilët ishin edhe në ndeshjen e fundit në Mitrovicë, që Gjilani e zhvilloi ndaj Trepcës 89’, që e humbi 4:1.

KOMENTE