Kf. Gjilani – Kf. Drenica miqësorja e radhës

Kf. Gjilani – Kf. Drenica miqësorja e radhës

Sc Gjilani të enjtën do të zhvillojë ndeshjen tjetër kontrolluese para fillimit të edicionit 2019/20 në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani do ta pret në shtëpi Kf.Drenicën, në Stadiumin e Qytetit në Gjilan dhe ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00.

Kujtojmë se Gjilani paraprakisht ka zhvilluar 5 ndeshje kontrolluese, ndërsa kjo me Drenicën, e cila zhvillohet pas rikthimit të skuadrës nga Mavrova, do të jetë ndeshja e gjashtë miqesore për skuadrën e drejtuar nga kryetrajneri, Gentian Mezani.

KOMENTE