KF Dardana prezanton dy brazilianë, të mërkurën miqësorja me Dritën

KF Dardana prezanton dy brazilianë, të mërkurën miqësorja me Dritën

Kf Dardana sot ka nënshkruar marrëveshje afatgjate me dy lojtarë brazilian të ardhur javë më parë në klubin nga Kamenica, që garon në Ligën e Parë të futbollit kosovar, transmeton 2LONLINE.COM.

Këtë e njoftoi klubi ‘kaltërebardhë’ përmes një njoftimi zyrtar në Facebook, ku edhe i ka prezantuar ardhjet e reja.

Kujtojme se Dardana do ta zhvilloje ndeshjen kontrolluese me Driten te merkuren, 22 janar nga ora 13:30 ne Gjilan.

“TALISSON luan në pozitën e mbrojtësit dhe vjen nga njëri ndër klubet më të njohura braziliane, Fortaleza CF!

Ndërsa, futbollisti, YURI AGUIAR – sulmues vjen nga gjiganti brazilian CORITIBA CF!

Mirë se vini Yuri&Talisson në familjen e madhe bardh e kaltër!

Bem-vindo à grande família azul e branca YURI&TALISSON!

KF DARDANA”, na Facebook.

KOMENTE