Kf.Bashkimi vazhdon përforcimet, prezanton futbollistin gjilanas

Kf.Bashkimi vazhdon përforcimet, prezanton futbollistin gjilanas

Kf. Bashkimi nga Koretini kanë forcuar skuadrën mjaftueshëm, duke sjellë lojtarë të rinj në përbërje.

Sot gjatë ditës është prezantuar përforcimi më i ri, ish – lojtari i Dritës dhe Gjilanit, Besart Morina.

Ky është postimi i plotë i klubit:

“KF Bashkimi arriti marrëveshje për sezonin 2019/20 me lojtarin me përvojë të madhe Besart Morina (Maki). Besarti në të kaluarën veshi fanelat e KF Dritës, KF Gjilanit si dhe disa skuadrave tjera, derisa sezonin e kaluar ishte pjesë e Vllaznisë së Pozhoranit. Besarti luan si mesfushor ofanziv (Mesfushor-Sulmues) dhe këtë rol e luan në mënyrë perfekte. Mirë se vjen Besart”, thuhet në njoftimin e klubit të Bashkimit.

KOMENTE