KF Bashkimi transferon tre futbollistë të talentuar

KF Bashkimi transferon tre futbollistë të talentuar

Bashkimi i Koretinit ka zyrtarizuar përforcimet e para në afatin kalimtar të janarit. “Portokallinjtë” kanë arritur marrëveshje me tre futbollistët Kenan Llugaliu, Albion Rrahmani e Shkëlqim Miftari, të cilët më parë ishin pjesë e skuadrës së Minatorit nga Magurja.

Klubi i Bashkimit që mëton rikthimin në Ligën e Parë ka paralajmëruar edhe përforcime të tjera gjatë afatit kalimtar të janarit.

Pjesën e parë të kampionatit ata e mbyllën në pozitën e katërt me 32 pikë, tri me pak se lideri Kika.

Ky eshte postimi:

“Sot kan përfunduar procedurat e regjistrimit për lojtarët me të cilët kemi arritur marrëveshje.

Bëhet fjalë për tre lojtarë mjaft cilësor të cilët bartën barrën kryesore gjatë sezonit të kaluar te KF.”Minatori”

KENAN LLUGALIU – Mesfushorë

ALBION RRAHMANI – Sulmues, njëherit golashenuesi më i mirë i ligës së dytë, dhe

SHKËLQIM MIFTARI – Mesfushorë ofanziv.

Kjo nuk është e tëra, ditëve në vazhdim do të kemi surpriza të reja!”

KOMENTE