Këtë javë fillon edicioni i ri i Ligës së Parë, Kf. Dardana gati

Këtë javë fillon edicioni i ri i Ligës së Parë, Kf. Dardana gati

Këtë vikend fillon edicioni i ri, 2019/20 në futbollin e Ligës së Parë. Këtë vit në këtë kategori të garave janë tri klube nga Anamorava, respektivisht, Kf. Dardana, Kf. Vitia dhe Kf.Vllaznia e Pozheranit.

Në javën e parë, këtë të shtunë, Kf.Dardana udhëton drejt Prishtinës për t’u përballur me ekipin e Ramiz Sadikut, ndërsa bardh e kaltërit janë mjaft optimist.

Ky është postimi i plotë zyrtar i klubit:

“Udhëtojmë drejt Prishtinës me qëllimin e vetëm FITORE! Pas 16 viteve rikthehemi aty ku duhet të jemi!

Ekipa ne krye me trajnerin Erdin Hashani është përgaditur për sfiden e rradhës, përforcimet e ardhura janë gati për të treguar vetën, ndërsa tifozët si qdo herë të gatshëm për të krijuar atmosfer!

Ne jemi dhe do mbesim gjithmonë lojtari i 12-të i Dardanës dhe këtë duhet ta dëshmojmë në vazhdimsi. Djemt tanë kanë nevoj për ne! Prandaj shihemi të shtunën!

KF DARDANA KAMPIONNNN”, thuhet në njoftim.

KOMENTE