Këta gjyqtarë vendosin drejtësinë në derbin Gjilani-Drita

Këta gjyqtarë vendosin drejtësinë në derbin Gjilani-Drita

Derbin lokal mes Gjilanit dhe Dritës që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me fillim nga ora 20:00 po pritet me entusiasëm të madh.

Kjo për shkak të rivalitetit dhe atmosferë që dy tifozëritë e klubeve organizojnë.

Ndeshjen derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës e drejton Dardan Çaka me asistentët Edmond Zeqiri dhe Bujar Selimaj, kurse Kreshnik Vula është i katërti.

KOMENTE