Kërkohet dorëheqja e Haradinajt

Kërkohet dorëheqja e Haradinajt

Pas zhvillimeve të fundit në sistemin e drejtësisë, partitë opozitare kanë kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Sipas zyrtarëve opozitarë, Haradinaj nuk mund të jetë edhe më tutje kryeministër për shkak të ndërhyrjes së tij në sistemin e drejtësisë, shkruan “Epoka e re”.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se është detyrë qytetare dhe obligim politik të kërkohet dorëheqja e Haradinajt.

Edhe deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka kërkuar që urgjentisht të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.

BURIMI: Epoka e re

KOMENTE