KB.Prishtina për herë të parë në “FIBA Europe Cup Women”, mësohen kundërshtarët

KB.Prishtina për herë të parë në “FIBA Europe Cup Women”, mësohen kundërshtarët

Në Munih të Gjermanisë është hedhur shorti për grupet e “FIBA Europe Cup Women”, ku për herë të parë do të marrin pjesë vashat e KB Prishtinës.

Prishtina është në një grup të vështirë me Sparta & Moskow Region Vidnoje, MBA Moscow dhe Beshiktashin e Turqisë.

Dy ekipet e para nga grupi kualifikohen tutje, transmeton kp. Prezent në short ka qenë përfaqësuesja e klubit, Vlora Braha dhe trajneri Fidan Shatri.

Kjo është hera e parë që një klub kosovar merr pjesë në gara ndërkombëtare për femra.

KOMENTE