Kapiteni Kastrati vazhdon me Gjilanin deri në vitin 2021

Kapiteni Kastrati vazhdon me Gjilanin deri në vitin 2021

Ylber Kastrati ka vazhduar edhe zyrtarisht me ekipin e Gjilanit. Kapiteni i deritanishem ka vendosur t’i mbrojë ngjyrat kuq e bardh.

Lajmin për rinovimin e kontratës me kapitenin e ‘kuqebardhëve’ e ka bërë publik vetë faqja zyrtare e klubit.

Ky eshte postimi i Sc Gjilanit:

“SC Gjilani sot ka arritur marrëvshjen për zgjatjen e bashkëpunimit me kapitenin e skuadrës, Ylber Kastrati, i cili do ti vijoj paraqitjet e tijë në ekipin kuq e bardh.

Marrëveshja e re me mbrojtësin e qendrës, njëkohësisht dhe kapitenin e skuadrës, është e vlefshme deri në Qershor të vitit 2021.

Kujtojmë se Kastrati ka vijuar paraqitjet e tijë për Gjilanin që prej më shumë se 10 viteve dhe ai do ti vazhdoj ato me klubin edhe për dy sezone të tjera, ku do ta bartë fanellen e ekipit kuq e bardh”, thuhet në njoftim.

KOMENTE