Kampioni i Zvicrës nuk shet bileta për tifozët serbë të Crvena Zvezdës

Kampioni i Zvicrës nuk shet bileta për tifozët serbë të Crvena Zvezdës

Kampioni i Zvicrës, Young Boys ka marrë vendim që të mos u shesë bileta tifozëve serbë për ndeshjen kundër Crvena Zvezdës, e cila do të zhvillohet më 21 gusht në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Ky vendim ka ngjallur pakënaqësi dhe reagime në Serbi, ndërsa serbët që jetojnë dhe veprojnë në Zvicër janë tejet të hidhëruar në klubin zviceran.

Tifozët e Crvena Zvezdës njihen për huliganizëm dhe skandale të shumta në stadiume dhe jashtë tyre, andaj klub i zviceran e ka marrë vendimin për t’u mos u dhënë bileta për një siguri më të madhe

KOMENTE