Kampionet e Kosovës udhëtojnë drejt Malit të Zi, i pret Liga e Kampionëve

Kampionet e Kosovës udhëtojnë drejt Malit të Zi, i pret Liga e Kampionëve

Klubi i Futbollit të Femrave, Kf. Mitrovica kanë marr rrugë drejt Malit të Zi ku do t’i zhvillojnë tri ndeshje të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kampioni i Kosovës, Mitrovica është pjesë e grupit të 2-të, në grup me klube si Universitatea Olimpia Cluj (Rumani), NSA Sofia (Bullgari) dhe  Breznica Pljevlja (Mali i Zi).

Ndeshja e parë zhvillohet të mërkurën nga ora 17:30 në Nikshiq, ndaj Olimpia Cluj.

Mitrovica do të përballet edhe me NSA Sofia, ndërsa tri ditë më vonë me vendaset e Breznica.

KOMENTE