Ka shtënë me armë zjarri në ahengun familjar, policia ia merr armën, rasti i kalon prokurorisëfotoilustrim

Ka shtënë me armë zjarri në ahengun familjar, policia ia merr armën, rasti i kalon prokurorisë

Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një  informatë se në shtëpinë e të dyshuarit, banor i fshatit Bresalc të Komunës së Gjilanit ka të shtëna me armë zjarri. 

Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan ka bërë me dije se patrullat policore kanë dalë në vendin e ngjarjes e kanë kontaktuar personin e dyshuar dhe janë gjet fakte të qëndrueshme se i njëjti se ka shtënë me armë zjarri në ahengun familjar. 

“I njëjti ka dorëzuar armën, pistoletën e llojit: Colt  Government, cal. 9mm, prodhim gjerman, njëmbëdhjetë  ( 11) copë  fishekë me gaz të pa shkrepura si dhe  dyzet e tetë (48)  gëzhoja të shkrepur”, ka thënë zëdhënësi Hashani. 

Me vendim të  prokurorit të  shtetit rasti procedohet në  Prokurorinë Themelore në procedurë të rregullt.  /2LONLINE.com/

KOMENTE