Ja zgjidhja që të mos hani më thonjtë!

Personat qe hane thonjte shquhen si nervoze dhe e bejne kete veprim vetem per te hequr stresin. Ekspertet pasi kerkojne te kujtoni me shpesh se tek thonjte ekzistojne shume bakterie, duke qene se duart jane ne kontakt me gjithcka, kane gjetur dhe nje zgjidhje.

Ajo qe duhet te beni eshte te shkoni tek nje profesioniste dhe te lyeni thonjte me ngjyre te kuqe te theksuar. E kuqa do te thote ‘stop’, dhe bie ne sy, ne kete menyre ju do te jeni me shpesh te vetedijshem kur fusni duart ne goje.

Qe te shperqendroheni plotesisht kur mendoni te hani thonjte beni nje veprim qe te shperqendroheni, cilido qofte ai!

KOMENTE