Ja treshja e futbollistëve që mund të përfshihet në formacionin startues të Anglisë

Ja treshja e futbollistëve që mund të përfshihet në formacionin startues të Anglisë

Trajneri i Anglise, Gareth Southgate pritet të fillojë takimin kundër Kosovës, duke përfshirë në 11-shën e tij startuese edhe lojtarët Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell dhe Jadon Sancho.

Anglia në ndeshjen e tyre të katërt të kualifikueseve për Euro 2020 vjen pas fitores bindëse ndaj Bullgarisë me rezultat 4-0, gjersa Kosova ka triumfuar para shikuesve të vetë 2-1 kundër Republikës së Çekisë.

Anglia është lider në Grupit A me nëntë, përkatësisht kanë një pikë më tepër se vendi i dytë, “Dardanët”.

Ndryshe, Anglia do të luajë para shikuesve të vetë në stadiumin Southamptonit kundër Kosovës. Sonte Kosova do të luaj kundër Anglisë, duke filluar nga ora 20:45.

KOMENTE