Ja kundërshtarët e mundshëm të FC Drita

Ja kundërshtarët e mundshëm të FC Drita

Tre kundërshtarët e mundshëm të FC Drita për rundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve, tani më dihen dhe se ata janë: nga Gjibraltari, Lincoln Red, nga Andora, Santa Coloma dhe nga San Marino, La Fiorita.

Shorti do të hidhet me 12 qershor dhe fituesit e ndeshjeve të para do të luajnë mes vete në finale,të kësaj gare parakualifikuese, ku fituesi do të kalojë në rundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Përndryshe, skuadra gjilanase FC Drita edhe nëse nuk arrin rezultat pozitivë në këtë garë parakualifikuese për të kaluar në rundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, kjo skuadër do të kalojë në Ligën e Evropës, ku do t’i jepet rasti i ballafaqimit me ndonjë skuadër evropiane.

.

KOMENTE