“Intelektualët” marrin zemër para derbit, Drita triumfon në miqësore ndaj FC Vitia

“Intelektualët” marrin zemër para derbit, Drita triumfon në miqësore ndaj FC Vitia

FC Drita po përgatitet seriozisht për sezonin e ri, ndërsa në ndeshjen kontrolluese ndaj FC Vitia, gjilanasit e fituan me rezultat 2:1, shkruan 2LONLINE.com.

Gjilanasit dominuan ndeshjen, kurse shënuan me anë të Xhevdet Shabanit dhe Almir Ajzeraj.

Kësaj fitore iu gëzuan edhe tifozët e Dritës, “Intelektualët”, të cilët ishin në numër të knaqshëm në fushën sintetike në Gjilan.

“Ju jeni dashuria jonë , ne jemi forca juaj . #Intelektualët1998”, kane shkruar Intelektualet ne Facebook.

Kjo fitore është motiv shtesë për futbollistët dhe tifozët para derbit lokal ndaj SC Gjilanit, që pritet të zhvillohet në fundjavë.

 

KOMENTE