“Intelektualët” festojnë në Therandë, bashkë me trofe nisen për Gjilan

“Intelektualët” festojnë në Therandë, bashkë me trofe nisen për Gjilan

Superliga e Kosovës në futboll ka përfunduar sot, dhe kampione e kampionatit 2019/2020 është FC Drita. Këtë titull skuadra kaltër e bardh e kishte siguruar një javë më parë, ndërsa ndeshja e sotme ndaj Ballkanit në Therandë u mbyll me fitore të vendasve, 2:1, shkruan 2LONLINE.com.

Ky është titulli i tretë në histori të klubit Drita, dhe për ta mbështetur skuadrën dhe për ta festuar titullin në vendin e ngjarjes, qindra tifozë nga Gjilani kishin udhëtuar për në Therandë.

Aty u pritën nga tifozët vendas, të cilët kishin përgatitur një hapësirë festive për “Intelektualët”, kjo pasi për shkak të virusit Covid 19 nuk u lejuan të hyjnë grumbull në stadion, transmeton 2LONLINE.com.

Ti je sëmundje më e madhe se një pandemi .Champions 🔵⚪#Intelektualët1998 #Champions #Ultras

Gepostet von Intelektualët 1998 am Sonntag, 26. Juli 2020

Festa kishte filluar që nga arritja në Therandë, kurse para ndeshjes për ata u përshëndetën edhe nga futbollistët dhe menagjmenti i klubit.

Në fund, “Intelektualët” festuan titullin dhe kupën e kampionit, të cilët e morën futbollistët në fushë, gjersa brohoritjet nuk u ndalën për një kohë nga jashtë stadiumit.

Flas gjuhën e KAMPIONIT!🏆🥇🔵⚪

Gepostet von Arianit Kërçeli am Sonntag, 26. Juli 2020

Skuadra bardh e kaltër kampione tashmë janë nisur për në Gjilan, sikurse edhe tifozët e tyre për ta sjellë titullin në qytetin që jeton me Dritën.

FC DRITA është Kampione e Republikës së Kosovës në IPKO Superliga!#Urime 👏👏

Gepostet von Visar Beqiri am Sonntag, 26. Juli 2020

KOMENTE