“Intelektualët” e Dritës nuk i ndal as virusi, publikojnë këngën e re

“Intelektualët” e Dritës nuk i ndal as virusi, publikojnë këngën e re

Pandemia botërore COVID-19 ka heshtur botën, duke ndaluar e kufizuar aktivitete e veprimtari të ndryshme, ndërsa e ka prekur edhe futbollin vendor e ndërkombëtar.

Derisa, kampionatet evropiane po e mendojnë rikthimin, UEFA si shtëpia më e madhe e futbollit evropian nuk ka marrë një vendim të përbashkët për të gjitha ligat, shkruan 2LONLINE.com.

Si rrjedhojë, nuk dihet kur do të rinisë kampionati i Kosovës, apo do të mbyllet në këtë fazë.

Megjithatë, tifozët e klubit gjilanas, Drita, “Intelektualët” edhe përgjatë kësaj kohe kanë qenë aktiv e kreativ.

Fillimisht, ata realizuan fushatën ‘Rri n’shpi bardh e kaltër’, duke e stolisur qytetin e Gjilanit me flamuj e mbishkrime me ngjyrat e klubit, ndërsa së fundmi kanë publikuar një këngë të re.

Duket se “Intelektualët” e mirëpresin fillimin e kampionatit dhe për këtë kanë përgatitur edhe këngën e re.

Drita është në pozitën e dytë tabelare, vetëm një pikë pas Ballkanit.

Alle o FC DRITA Alle Zonin n’tribinëpër ty e lojna ne!Gjithmonë mas teje se vetë kurr nuk je! Ooo Ooo Ooo Ooo… 2xLa La La La La… 4xKënga e reNGOJE MËSOJE…📢

Gepostet von Intelektualët 1998 am Sonntag, 3. Mai 2020

KOMENTE