Ibrahimoviq suedezi me më së shumti gola në histori

Ibrahimoviq suedezi me më së shumti gola në histori

Zlatan Ibrahimoviq ka shënuar një penallti me “Panenka”, e më herët edhe një gol tjetër nga loja për t’u bërë golashënuesi më mirë në histori të Suedisë.

Sulmuesi i LA Galaxys kishte 513 gola në karrierë, aq sa legjenda suedeze Gunnar Nordalh para se të realizonte të dielën dy gola kundër Portland Timbersit.

Ai shënoi të dy golat në fitoren e skuadrës së tij 2:1.Tash ai ka gjithsej 515 gola të shënuar në karrierë.

Ibrahimoviq ende është prapa yjeve si Lionel Messi (685) dhe Cristiano Ronaldo (700).

KOMENTE