Ia theu hundën, tifozja fiton dhuratë nga Ronaldo

Ia theu hundën, tifozja fiton dhuratë nga Ronaldo

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo po kalon formë të mirë në kampionatin Italian me klubin Juventus, por rastësitë ndodhin.

Në ndeshjen Juventusit dhe Chievos, nga një goditje e Ronaldos kishte pësuar një tifoze, së cilës ia theu hunën.

Por, kjo nuk e ka shqetësuar shumë tifozen sa vet Ronaldon, i cili kërkim faljen e bëri me dhuratë.

Tifozja Elena Di Martino ka fituar dhuratë një ndeshje në Continassa me Cristiano Ronaldo dhe fanellën me numër 7 të nënshkruar prej portugezit.

Elena ka postuar dy foto në profilin e saj në “Facebook”, ku në njërin ka treguar me krenari fanelën e saj të dedikuar, teksa në tjerën shfaqet përkrah Cristiano Ronaldos.

“Dhurata ime për topin, një kampion në dhe jashtë fushës … CR7”.-shkruan tifozja.

Me këtë gjest, Ronaldo ka treguar edhe njëherë vlera të larta njerëzore, krahas tre pikëshit të fituar në ndeshjen Juventusit – Chievos, të cilën ‘Zonja e Vjetër’ e kishte fituar me rezultat 3-0.

KOMENTE