Hysaj drejt Atletico Madridit, negoziatat po vazhdojnë

Hysaj drejt Atletico Madridit, negoziatat po vazhdojnë

Napoli dhe Atletico Madridi janë në negociata të avancuara për Elseid Hysajn, me një marrëveshje me vlerë 15 milionë euro plus bonuse.

Është e mundur që marrëveshja të bëhet si huazim me mundësi blerje, duke u bërë një detyrim nëse Hysaj luan të paktën 50 për qind të ndeshjeve të Atleticos këtë sezon.

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë u ble nga Empoli për vetëm pesë milionë euro në vitin 2015 dhe do të përfaqësonte një fitim të mirë për Napolin.

KOMENTE