Hysaj çdo ditë e më larg Napolit, oferta për të deri në Kinë

Hysaj çdo ditë e më larg Napolit, oferta për të deri në Kinë

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj po kërkohet nga klubet e largëta prej Evropës. Elseid Hysaj secilën herë po shihet më larg Napolit edhe më larg kontinentit evropian.

Ai ishte i rëndësishëm për Napolin deri në momentin kur postin e trajnerit e mori Carlo Ancelotti.

Por, prejse trajner u emërua Ancelotti, Hysaj nuk ka luajtur asnjëherë si titullar.

Mediat italiane ende nuk i kanë zbuluar emrat e klubeve nga Kina e largët, por raportojnë se interesimi i tyre është serioz dhe konkret.

KOMENTE