Hidhet shorti për 1/8 e finales së DigitAlb Kupës, Ballkani sërish në super sfidë!

Hidhet shorti për 1/8 e finales së DigitAlb Kupës, Ballkani sërish në super sfidë!

Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales të DigitAlb Kupës së Kosovës, derisa pritet të kemi përballje mjaft interesante.

Dueli kryesor i kësaj faze pa dyshim se do të jetë ballafaqimi ndërmjet Ballkanit dhe Trepçës ’89.

Kampioni në fuqi i kësaj gare Feronikeli ka qenë me fat në këtë fazë, pasi që është shortuar me skuadrën nga Liga e Dytë, FC A&N.

Gjilani do të përballet me 2 Korrikun, ndërkohë Prishtina do të jetë mysafir i Arbërisë nga Dobraja.

Më poshtë i keni edhe çiftet e kësaj faze:

Çiftet e 1/8 së finales:

Feronikeli – A&N

Drenica – Dardana

Vitia – Dukagjini

Trepca – Vushtrria

Gjilani – 2 Korriku

Arbëria – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Liria – Ferizaj

KOMENTE