Haziri ngushëllon familjen Korça, Komuna e Gjilanit organizon mbledhje komemorative

Haziri ngushëllon familjen Korça, Komuna e Gjilanit organizon mbledhje komemorative

Pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë gazetari Gani Korça, e kreu i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka ngushëlluar familjen Korça, ndërkohë që për nderë të respektit ndaj jetës dhe veprës së tij, Komuna e Gjilanit organizon të shtunën mbledhje komemorative në ora 14:00, në teatrin e qytetit.

Ja Telegrami Ngushëllimi i kryetarit Haziri

E nderuara familja Korça,

Me pikëllim të thelle e mora lajmin për ndarjen nga jeta të veteranit të gazetarisë gjilanase, Gani Korça.

Ai do të mbahet në mend përgjithmonë për kontributin e tij jetësor për informimin e qytetarëve përmes “ Radio Gjilani”, për disa dekada.

Për nderë të respektit ndaj jetës dhe veprës së tij, Komuna e Gjilanit organizon të shtunën mbledhje komemorative në ora 14:00, në teatrin e qytetit.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Korça, miqve, kolegëve e farefisit. Lamtumirë miku im! LH

***

Përndryshe, varrimi i të ndjerit bëhet sot me datë 9 Shtator (E Shtunë) në ora 16:00.

Funerali niset nga lagjja Dheu i Bardhë – Gjilan.

KOMENTE