Hazard hyn në histori të klubit, fiton het-trik të çmimeve

Hazard hyn në histori të klubit, fiton het-trik të çmimeve

Sikuar asnjëherë më parë në histori të Chelsea-s, Eden Hazard ka thyer një rekord duke hyrë në histori të klubit.

Eden Hazard ka fituar het-trik të çmimeve në ceremoninë e Chelseas; Lojtari më i mirë i Chelsea, lojtari më i mirë i zgjedhur nga bashkëlojtarët dhe goli i sezonit, duke shkruar historinë.

Ai e fitoi cmimin ‘lojtari më i mirë i zgjedhur nga bashkëlojtarë’ për herë të katërt me radhë, duke thyer rekord historik të klubit.

Asnjë lojtarë i Chelseas nuk ka shënuar më shumë gola se Eden, ai ka gjetur rrjetën 19 herë, derisa ka asistuar edhe 16 të tjera në 50 paraqitje në të gjitha garat.

KOMENTE