Hasani po shkëlqen në kampionatin hungarez

Hasani po shkëlqen në kampionatin hungarez

Florent Hasani i ka ndihmuar skuadrës së tij Diosgyor në fitoren 2-1 kundër Vidit.

Mesfushori kosovar realizoi një super gol, që mund të hyjë në konkurrencë të ngusht për golat më të bukur të javës në Evropë.

Për Hasanin ky ishte goli i 6-të këtë edicion në kampionatin hungarez.

Diosgyor sivjet po lufton për ekzistencë dhe ndodhet në vendin e 11-të në tabelë që të largon nga elita.

KOMENTE