Haradinaj: Në këtë tragjedi Kosova qëndron pranë shtetit mik, Turqisë!

Haradinaj: Në këtë tragjedi Kosova qëndron pranë shtetit mik, Turqisë!

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se me shqetësim e ka marrë lajmin për tërmetin që ka goditur qytetin Elazig në Turqi.

Postimi i plotë:

Me shqetësim mora lajmin për tërmetin që goditi qytetin Elazig të Turqisë. Shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta ndaj shtetit turk, qytetarëve dhe familjeve të viktimave si dhe u dëshirojmë shërim të shpejtë të gjithë të lënduarve nga kjo ngjarje tragjike. Mendimet dhe lutjet e mia janë me të gjithë qytetarët atje. Institucionet e Kosovës janë të gatshme për ndihmat e nevojshme humanitare përfshirë edhe njësitë operacionale nga FSK-ja. Në këtë tragjedi Kosova qëndron pranë shtetit mik, Turqisë!

RH

KOMENTE