Hapen dyert e stadiumit, futbollistët e të dyja ekipeve mbërrijnë në “Fadil Vokrri”

Hapen dyert e stadiumit, futbollistët e të dyja ekipeve mbërrijnë në “Fadil Vokrri”

Ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit do të zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Dyert janë hapur rreth ores 16:00 për tifozët dhe ata kanë filluar të hyjnë brenda stadiumit për ta përkrahur kombëtaren e Kosovës.

Tashmë edhe futbollistët e të dyja skuadrave janë në hapësirat e stadiumit, “Fadil Vokrri”.

Në letër, Kosova është favorit ndaj Gjibraltarit, ndërsa Kosova e sheh këtë ndeshje përgatitëse ndaj ndeshjes së rëndësishme katër ditë më vonë ndaj Malit të Zi.

KOMENTE