Hadërgjonaj po ndërron ekip, në Angli apo Gjermani?!

Hadërgjonaj po ndërron ekip, në Angli apo Gjermani?!

Futbollisti kosovar, Florent Hadërgjonaj në fund të këtij edicioni e mbylli karrierën me skuadrën angleze, Huddersfield.

Kjo e fundit nuk arriti që të siguronte egzistencën në Premier Lige dhe Hadërgjonaj vendosi të largohej.

24 vjeçari aktualisht ndodhet me pushime në Gjermani te disa familjarë të tij, ndërsa ende nuk ka vendosur për karrierën e tij të mëtutjeshme.

Ai mund të rikthehet në Bundesligë në Gjermani, ndërsa ka edhe disa kërkesa në Premier Ligë.

KOMENTE