Guda: Ditë e madhe për Gjilanin!

Guda: Ditë e madhe për Gjilanin!

Fitim Guda, anëtar i Kuvendit Komunal të Gjilanit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka shkruar në profilin e tij se ndihet i lumtur për investimet milionëshe që do të bëhen në trajtimin e ujërave të zeza në Gjilan dhe për këtë ai bënë më meritor kryetarin e komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirin.

Ja postimi i plotë në llogarinë e tij në facebook:

Dite e madhe per Gjilanin!

35 milion investime per fabriken e ujerave te zeza ne fshatin Uglar!
Investimi me kapital pas autostrades!

Sot ne mbledhjen e komitetite per gjeodezi, kadaster dhe prone, rekomanduam per kuvend propozimin per shpalljen e pronave private interes per nevoja te impiantit te ujerave te zeza!

Kjo eshte aresya, pse Anamoraves i nevojitet nje lider i permasave nderkombetare!

Faleminderit Kryetar per investimet qe po i sjell Gjilanit!

LEXO EDHE: Haziri: Nënshkrimi i marrëveshjes milionëshe për impiantin, trajtimin e ujërave të zeza, lajm i madh për Gjilanin

KOMENTE