Guardiola: Liverpool rivali më i fortë!

Guardiola: Liverpool rivali më i fortë!

Pep Guardiola e ka quajtur Liverpoolin si rivalin më të fuqishëm që e ka patur në karrierë. Trajneri spanjoll ka thënë se skuadra e Klopp i ka të gjitha dhe kjo është arsyeja se pse gara për titull ne Premier Lige është kaq e ngushtë.

“Liverpooli është skuadra më e fortë me të cilin jam përballur. Kanë taktikë të mirë, janë tejet të fortë në mbrojtje, kanë presion të lartë dhe kundërsulme marramendëse. Liverpool i ka të gjitha dhe kjo është arsyeja se pse gara për titull është kaq e ngushtë” ka thënë Guardiola.

Liverpool dhe Manchester City po ‘luftojne’ koke per koke per fituesin e Anglise.

KOMENTE