Granit Xhaka në shënjestër të nënkampionit të La Ligas

Granit Xhaka në shënjestër të nënkampionit të La Ligas

Granit Xhaka ka qenë njëri nga futbollistët kryesorë të Arsenalit në sezonin e kaluar. Kjo paraqitje e mirë ka rënë në sy të shumë skuadrave evropiane, në mesin e tyre edhe Atletico Madrid.

Nënkampionët e La Ligas kanë shfaqur interesim për mesfushorin nga Prishtina. Pamundësia për të nënshkruar me Marcos Lorenten bënë që sytë e Simeones te jenë te Xhaka.

Arsenal e transferoi Granitin në vitin 2016 nga Munchengladbach për 45 milionë euro, dhe me këtë çmim vlerësohet edhe sot.

KOMENTE