Granit Xhaka gjithnjë e më afër transferimit në Bundesligë

Granit Xhaka gjithnjë e më afër transferimit në Bundesligë

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka nuk po kalon momente të mira te Arsenal, që nga incidenti me tifozët në barazimin 2-2 të Arsenalit ndaj Crystal Palaces.

‘RMC Sport’ raporton se skuadra nga Bundesliga e dëshiron transferimin e Xhakës, pas dështimit për ta transferuar Lucas Tousart nga Lyoni.

Hertha Berlin është futur në garë për transferimin e Granit Xhakës në afatin kalimtar të janarit.

Hertha thuhet se i ka ofruar 20 milionë euro për transferimin e mesfushorit, por që janë refuzuar menjëherë.

Skuadra gjermane tani është e fokusuar në transferimin e Xhakës dhe thuhet se marrëveshja është shumë afër.

KOMENTE