Golashënuesit më të mirë pas javës së pestë në Superligë

Golashënuesit më të mirë pas javës së pestë në Superligë

Java e pestë në Superligën e Kosovës solli rezultate të ndryshme, sikurse edhe ndeshje interesante dhe shumë gola.

Goli i realizuar nga sulmuesi i Drenicës Harmon de Gaëe në përballje me Vushtrrinë (2-2) e ngrit atë në kreun e listës së golashënuesve më të mirë së bashku me dy futbollistët e Gjilanit, Tomislav Busiç e Gerhard Progni.

Nga tre gola kanë realizuar edhe dy sulmuesit e Trepçës ’89, Ardian Muja e Arb Manaj.

Më poshtë ua sjellim listën e golashënuesve më të mirë në Superligë pas javës së pestë:

 1. Harmon de Gaëe (Drenica) – 3 gola
 2. Tomislav Busiç (Gjilani) – 3
 3. Gerhard Progni (Gjilani) – 3
 4. Arb Manaj (Trepça ’89) – 3
 5. Ardian Muja (Trepça ’89) – 3
 6. Blend Baftiu (Ballkani) – 3
 7. Betim Haxhimusa (Drita) – 2
 8. Xhevdet Shabanit (Drita ) – 2
 9. Qemail Elshani (Drenica) – 2
 10. Shend Kelmendi (Drenica) – 2
 11. Kastriot Rexha (Feronikeli) – 2
 12. Fjoart Jonuzi (Gjilani) – 2
 13. Enis Zabërgja (Drenica) – 2
 14. Ahmed Januzi (Prishtina) – 2
 15. Jasmin Raboshta (Vushtrria) – 2

KOMENTE