Golashënuesit më të mirë në Superligë

Golashënuesit më të mirë në Superligë

Superliga e Kosovës në futboll ka hyrë tashmë në javën e 13-të. Konkurenca për pozitën e parë është jashtëzakonisht e ashpër dhe e njëjtë është edhe lufta për këpucën e artë.

Ja golashënuesit më të mirë deri tani:

  1. Blend Baftiu – BALLKANI – 7
  2. Arb Manaj – TREPÇA’89 – 6
  3. Gerhard Progni – GJILANI – 6
  4. Tomisllav Bushiq – GJILANI – 5
  5. Van Harmone – DRENICA – 5
  6. Betim Haxhimusa – DRITA – 5
  7. Mendurim Hoti – FERONIKELI – 5
  8. Kastriot Rexha – FERONIKELI – 5

KOMENTE