Golashënuesit më të mirë në Superligë, sulmuesit më frytdhënës

Golashënuesit më të mirë në Superligë, sulmuesit më frytdhënës

Pas javës së 12-të, skuadrat e Superligës kanë marrë pikë dhe kanë shënuar shumë gola. Kështu, realizatorët e golave janë të shumtë.

Blend Baftiu i Ballkanit ka realizuar 7 gola këtë edicion, katër gola i ka shënuar Arbër Hoxha, ndërkohë tre të tjerë Jetmir Topalli.

Numër të njejtë të golave kanë edhe treshja e sulmit e Gjilanit e përbërë nga Gerhard Progni, Tomislav Busiç dhe Bedri Greca.

Afër qëndrojnë edhe treshja e sulmit e Feronikelit me Da Silvan, Rexhën dhe Hotin që kanë realizuar 12 gola këtë edicion, aq edhe sa kanë realizuar tre sulmuesit e Dritës, Haxhimusa, Fortunato dhe Shabani.

11 gola këtë edicion kanë realizuar së bashku tre futbollistët e talentuar të Trepçës ’89 me në krye top realizatorin Arb Manaj, Ardian Mujën dhe Gëzim Rusin.

Më pas vijnë treshja e sulmit e Llapit me Zhdrellën, Osmanin dhe Pefqelin.

Treshet që kanë shënuar më së shumti gola këtë edicion në Superligë:

Hoxha-Baftiu-Topalli 14 gola

Progni-Busiç-Greca 14 gola

Da Silva-Rexha-Hoti 12 gola

Haxhimusa-Fortunato-Shabani 12 gola

Muja-Manaj-Rusi 11 gola

Zhdrella-Osmani-Pefqeli 9 gola

Korenica-Januzi-Abazi 7 gola

KOMENTE