Gjyqtarët e javës së shtatë në Superligë, ky gjyqtar drejton derbin gjilanas

Gjyqtarët e javës së shtatë në Superligë, ky gjyqtar drejton derbin gjilanas

Java e shtatë në Superligën e Kosovës fillon me duelin Feronikeli – Ferizaj, ndërsa derbi i kësaj xhiroje zhvillohet në Gjilan, ku SC Gjilani dhe rivali lokal Drita takohen të dielën.

Drejtësinë në derbin numër 30-të kampional ndërmjet Gjilanit dhe Dritës do ta ndajë gjyqtari, Besfort Kasumi.

Gjyqtari nga Prishtina do të shoqërohet nga asistentët Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa, ndërkohë që Alban Shala do të jetë gjyqtarë i katërt.

Këta janë delegatët që do të drejtojnë ndeshjet e javës së shtatë:

KOMENTE