Gjilani me mungesa edhe në ndeshjen ndaj Flamurtarit

Gjilani me mungesa edhe në ndeshjen ndaj Flamurtarit

Lëndime, kartonë, suspendime. Kjo është gjendja aktuale te SC Gjilani, që kërkon kendelljen pas disfatës në derbi ndaj Dritës. Skuadra e Gjilanit ishte e hendikepuar edhe ne derbi dhe kishte mungesa të mëdha në përbërje.

Gjendje aspak më e mirë nuk është as tani, në prag të sfidës ndaj Flamurtarit në fundjavë.

Për shkak të ndëshkimit me karton të verdhë, mbrojtësi i krahut të djathtë Erlis Frashëri pritet që ta humbasë këtë sfidë, ndërkohë që qendërmbrojtësi Franc Veliu do të jetë i suspenduar edhe për këtë duel.

KOMENTE