Gjilani ka shkëputur marrëveshjen me brazilianin Meireles

Gjilani ka shkëputur marrëveshjen me brazilianin Meireles

Ditë më parë SC Gjilani kishte bërë të ditur se, ndër tjerë, kishte arritur marrëveshje edhe me sulmuesin brazilian Lucas Marcos Meireles.

Por, duket se braziliani ishte veshur kuq e bardhë vetëm për pak ditë sepse klubi ka njoftuar se ka shkëputur marrëveshjen me të.

Në njoftim të klubit thuhet se: “Klubi i Gjilanit njofton se me mirëkuptim të dyanshëm ka shkëputur marrëveshjen me lojtarin e ardhur brazilian, Lucas Marcos Meireles.

-SC Gjilani e falënderon futbollistin për gatishmërinë dhe i uron suksese në të ardhmen”.

Ndryshe, braziliani Meireles, sezonin e fundit kishte luajtur për ekipin Renova nga Maqedonia.

KOMENTE