Gjilani i pafat, vetëm barazim në pjesën e parë

Gjilani i pafat, vetëm barazim në pjesën e parë

Në kuadër të javës së 30-të të Superligës së Kosovës në futboll, po zhvillohen tri ndeshje. Njëra nga to ka peshën e rrugëtimit për titullin kampion (Llapi:Trepca 89′), ndërsa disa të tjerë në luftën për mbijetesë.

Në Gjilan po zhvillohet ndeshja  Gjilani-Flamurtari, e cila në 45 minutat e parë përfundoi me barazim dhe pa gola.

Ndeshja u dominua kryesisht nga vendasit, duke rrezikuar me anë të Fiton Hajdarit e Ansi Nikës.

Ndërsa, nuk u vërejt as edhe një rrezik i vetëm serioz në portën e gjilanasve, të cilët duket se kanë synimin vetëm tek fitorja dhe sulmet.

Ndeshja po zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan me gjyqtarët Kreshnik Vula, Benon Kepuska, Safet Berisha, Arben Halilaj.

KOMENTE