Gjiganti italian interesohet për Granit Xhakën

Milan është duke treguar interesim për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka. Xhaka pas incidentit a humbur edhe shiritin e kapitenit.

Nga ana tjetër gjiganti italian, vazhdon me formën e dobët dhe dëshiron të blejë disa lojtarë gjatë afatit dimëror.

Për “Rosonerët”, kosovari është mesfushori adekuat që duhet të luaj në “San Siro’.

Sipas disa mediave angleze, trajneri Unai Emery, ka vendosur që edhe ndeshjen e radhës të mos e thërras Xhakën.

KOMENTE