Gjigantët evropian pas Muriqit, rritet vlera e tij në treg

Gjigantët evropian pas Muriqit, rritet vlera e tij në treg

Forma fantastike e Vedat Muriqit te Kosova dhe Fenerbahce ka aktivizuar shumë skuadrat të mëdha në Evropë.

Media të afërta me Tottenhamin raportojnë se agjentët kanë mbetur pa fjalë nga paraqitja e sulmuesit të Fenerbahces. Tottenham e sheh Muriqin si zëvëndësuesin ideal të Fernando Llorentes që i është bashkuar Napolit në ditët e fundit të afatit kalimtar.

Ndërsa, mediat në Turqi raportojnë se në përballjen që zhvillohet në mes të Alanyaspor dhe Fenerbahces, skautët e Altetico Madridi do të jenë prezent në takimin që zhvillohet të hënën në ora 19:00 për ta shikuar Muriqin.

Vlera e Muriqit është rritur dukshëm në javët e fundit, sidomos pas paraqitjeve fantastike ndaj Çekisë, dhe mbrëmë ndaj Anglisë.

KOMENTE