Gjashtë të arrestuar në Gjilan për organizim të lojërave të fatitfotoilustrim

Gjashtë të arrestuar në Gjilan për organizim të lojërave të fatit

Autoritetet policore kanë njoftuar se në Gjilan janë arrestuar 6 persona nën dyshimin për organizimin e skemave piramidale.

Nga raporti 24-orësh i Policisë thuhet se gjatë kontrollit në dy lokacione janë gjetur prova materiale kompjuter, laptop, TV dhe para kesh.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Rasti është duke u hetuar.

KOMENTE