Garë e zjarrtë për titull, kjo është tabela pas xhiros së 28-të

Garë e zjarrtë për titull, kjo është tabela pas xhiros së 28-të

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së 28-të, ndërsa dy të tjera do të zhvillohen sot këtë të dielë. Gara për titullin kampion po bëhet edhe më e fortë, duke qenë katër pretendentë serioz me diferencë të vogël të pikëve.

Fitoret në udhëtim të Ballkanit dhe Gjilanit e kanë bërë edhe më interesante garën për titullin kampion, derisa dy skuadrat janë afruar edhe më shumë me kryesuesin e kampionatit, Drita, ekip ky që të dielen zhvillon ndeshjen e xhiros përballë Llapit.

Ballkani tashmë ka 56 pikë dhe ndodhet në pozitën e tretë me dy pikë larg kreut, ndërkohë Gjilani ka 55 pikë dhe ‘stacionohet’ në pozitën e katërt.

Rezultatet – Xhiro 28-të:

E premte

Vushtrria 2-2 Flamurtari

Prishtina 1-0 Drenica

E shtune

Feronikeli 0-2 Gjilani

Dukagjini 1-5 Ballkani

KOMENTE