Futbollisti shqiptar mund të përfundoj te Juventusi

Futbollisti shqiptar mund të përfundoj te Juventusi

Lëndimet e mbrojtësve të krahut të djathtë, Danilo e Mattia De Sciglio, kanë detyruar skuadrën e Juventusit të interesohet për shërbimet e Elseid Hysajt të Napolit.

Lajmi është bërë i ditur të enjten nga sajti italian “Calciomercato”.

Mësohet se Juventusi do t’i ofrojë Napolit rreth 20 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e Hysajt gjatë afatit kalimtar të janarit.

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, e njeh Hysajn, me të cilin ka punuar te Napoli dhe ka kërkuar transferimin e tij pas lëndimeve të fundit që kanë ndodhur.

Hysaj ishte pranë largimit nga Napoli gjatë verës, por zyrtarët e klubit refuzuan të gjitha ofertat për të.

KOMENTE